Η Ελληνική Εταιρεία Εξαγωγικών Πιστώσεων Α.Ε. προκηρύσσει θέση έμμισθου δικηγόρου για το Τμήμα Νομικών Υπηρεσιών.

Ο/Η έμμισθος δικηγόρος του Τμήματος Νομικών Υπηρεσιών έχει ως αρμοδιότητες:

  • Νομικές Συμβουλές/Γνωμοδοτήσεις
  • Δικαστικές Υποθέσεις/Παραστάσεις
  • Συμβάσεις
  • Εταιρικές Υποθέσεις
  • Υποστήριξη Διοικητικού Συμβουλίου και Επιτροπών
  • Υποστήριξη Διευθύνσεων της Εταιρείας

Τυπικά Προσόντα

Υποχρεωτικά

  • Πτυχίο Νομικής ΑΕΙ της ημεδαπής ή ισότιμο της αλλοδαπής
  • Εξειδίκευση στο αντικείμενο 2-5 έτη
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και εξαιρετική ικανότητα έγγραφης και προφορικής επικοινωνίας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Δικηγόρος παρ’ Εφέταις ή Παρ’ Αρείω

Επιθυμητά

  • Γνώση δεύτερης (2ης) ξένης γλώσσας εκτός της αγγλικής
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών
  • Στρατηγική σκέψη
  • Διαχείριση Αλλαγών / Προσαρμοστικότητα
  • Πάθος και Αίσθημα ευθύνης για την επίτευξη στόχων Επίλυση προβλημάτων
  • Ικανότητα προγραμματισμού, συντονισμού και εποπτείας δραστηριοτήτων
  • Επικοινωνία, Συνεργασία με διαφορετικές ομάδες
  • Πολύ καλή γνώση σύγχρονων συστημάτων πληροφοριών και διοίκησης
  • Δυνατότητα εκτέλεσης όλων των εργασιών στην αγγλική γλώσσα

Προθεσμία υποβολής εκδήλωσης ενδιαφέροντος: Τετάρτη, 20 Μαρτίου 2024, ώρα 16:00.

Για περισσότερες πληροφορίες και αιτήσεις συμμετοχής δείτε την αναλυτική προκήρυξη.